• הקמת רשת רגילה או ואלחוטית בבית ובעסק
 • הקמת תשתיות רשת במשרדים קטנים ובינוניים
 • התקנת ארונות תקשורת + חיבור פאנל עם תמיכה במהירות 1GB
 • התקנת שקע רשת רגיל/כפול
 • השחלה כבלים במשרדים בינוניים ובתים פרטיים
 • פיתרון תקלות ברשת קיימת כולל אוספת תחנות ברשת וקנפוג מחשבים
 • קנפוג ראוטר או s-box כולל חיבור לאינטרט, הגדרות אבטחה אלחוטית
  ופתיחת פורתים (RDP, eMule וכו')
 • הגדרת חיבור (השתלטות) מרחוק בבית ובעסק
 • הגדרות מדפסת רשת / שיתוף קבצים
 • במידת הצורך טכנאי יגיע עם כל ציוד הנדרש כגון ראוטר/סוייצ'/כרטיס רשת/כבלים
 • על כל ציוד יש אחריות של שנתיים
 • תמיכה טלפונית 24/7 בכל נושא של תקלה ברשת
 • איש מחשבים ורשתות קבוע צמוד לעסק שלכם במחיר הוגן
סיבית (bit או ביט, מתוך השם "binary digit") היא ספרה בינארית - יחידת המידע הקטנה ביותר שבה משתמש המחשב.

בייט (Byte) - אוסף של שמונה סיביות. יש לו 256 מצבים אפשריים, מסומנים ע"' המספרים 0 עד 255.

תקשורת מחשבים או "תקשוב", הינו שם כללי לתהליך של העברת מידע בין שני מחשבים (או יותר). לעתים, אחד המחשבים בתהליך בו מועבר מידע וקיים שיתוף משאבים בין מחשבים שונים משמש כשרת. העברת מידע המוגדרת כתקשורת נתונים אינה נעשית בדרך של העברת אמצעי איחסון פיזי (כמו תקליטון - דיסקט, תקליטור וכדומה). אלא מתקיים קשר בין מחשבים באמצעות תווך תקשורת כלשהו: כבלים קואקסיאליים, קוי טלפון, סיבים אופטיים, גלי רדיו (ברשת אלחוטית). על תווך זה מועבר המידע בצורה בינארית.

כרטיס רשת שלנו בעצם נותן לנו אפשרות להתחבר לרשת, אופן הפעולה שלו הוא פשוט מאוד, הוא מקבל מהמחשב אותות דיגיטאליים (סיביות), וממיר אותם לאותות חשמליים, ושולח אותם ברשת.

מתג (Switch) – משמש להעברת מנות נתונים ישירות למחשב המשתמש בהם. כלומר כל מחשב מחובר לשקע משלו במתג ובחיבור אליו מועברת רק תעבורת ההודעות המיועדת לו. כך נמנעת האפשרות של התנגשות בין המנות של מחשבים שונים (בניגוד ל- Hub).

נתב (המילה המקבילה באנגלית היא ראוטר -- router) בייתי הוא התקן חומרה המאפשר לשתף חיבור אינטרנט אחד בין המחשבים ברשת התקשורת. הנתב כולל בתוכו גם מתג (SWITCH) שבאמצעותו ניתן לחבר מספר מחשבים האחד לשני, לצורך בנית רשת מקומית ושיתוף משאבים בין כל המחשבים.

כתובת ה-IP משמשת לזיהוי מחשבים או רכיבים אחרים ברשת העושה שימוש בפרוטוקול ה-IP ועל כן לכל רכיב מוצמדת כתובת ייחודית משלה בתוך הרשת. כתובות IP מחלקות את הרשת בצורה היררכית ולכן מכונות "כתובות לוגיות", או "כתובות לא אמיתיות" (בשונה מכתובות MAC הניתנות לציוד בשעת הייצור). כתובת IP מורכבת מארבע קבוצות של 8 סיביות, ומקובל לייצגן כארבעה מספרים עשרוניים שביניהן מפרידות נקודות, לדוגמא - 192.168.0.1 הוא הייצוג הנפוץ של הכתובת -00000001 00000000 10101000 11000000.

פורט (PORT) הוא מספר בין 0 ל- 65,535 המזהה את ערוץ התקשורת הנפתח על ידי אפליקציה אחת המחברת בין שני מחשבים. כלומר, כל התקשורת של האפליקציה מתבצעת תוך שימוש בפורט הייעודי ומספרו נרשם בכל אחת מהכותרות (headers) של חבילת המידע (packet) העוברת בין שני המחשבים בהקשר של אותה אפליקציה.


לרשימה מלאה של פורטים לחצו כאן

VPN Virtual Private Network – שיטה המאפשרת לחבר ולהעביר מידע באופן מוצפן בין לקוחות באינטרנט לבין שרתים בתוך רשת ארגונית, על ידי "אריזתם" של מנות המידע המוצפנות בתוך מנות מידע גלויות המועברות דרך האינטרנט הציבורי ל- Firewall של הארגון, אשר מאשר את חוקיותם, מוציא את התוכן המוצפן מאריזתו, ומאפשר לתוכן להגיע לשרת בתוך הארגון כאילו הגיע מכתובת של לקוח בתוך הרשת הארגונית.

WEP - Wired Equivalent Privacy – שיטת הצפנה פשוטה שהונהגה עם תחילת השימוש באינטרנט האלחוטי ונמצאה לא בטוחה דייה.

Firewall (חומת אש) - מתקן(לדוגמא s-box של CheckPoint) או תוכנה (לדוגמא Outpost Firewall) המפקחים על תעבורת הנתונים בין רשתות במטרה למנוע העברת מנות נתונים בלתי רצויות. השימוש הנפוץ הוא להגנה על רשתות פרטיות או ארגוניות מפני פריצה, ווירוסים ואיומים אחרים מכיוון האינטרנט.

TCP - פרוטוקול התעבורה המרכזי של משפחת TCP/IP. מספק שירות חסר שגיאות ומהימן בין מחשב המקור למחשב היעד.

UDP - פרוטוקול תעבורה נוסף. UDP הוא פרוטוקול בלתי מהימן, ומשמש בעיקר למצבים בהם אובדן מידע הוא פחות חשוב ממהירות עיבוד המידע
מבנה רשת ביתית
מבנה רשת ביתית

מבנה רשת משרדית
מבנה רשת משרדית

מאגר מידע

תקלות נפוצות